na úvod www.ekoskola.cz
www.rodicevitani.cz
Prosinec v 1.B

V 1.B se opravdu nenudíme!

Hned 1.12. k nám přišel skřítek Nárubníček s prosbou, abychom mu pomohli dokázat, že i Vánoce naruby mohou být tradicí. No, tak dobře! Pomůžeme ti. Od té doby každý den plníme jeho bláznivé úkoly. Přišli jsme do školy v pyžamech, s čertovskými rohy, s bláznivými účesy, které svět neviděl, v oblečení naruby, v teplákách i jednobarevně oblečení. Měli jsme den přátelství, šeptající den, pouštění lodiček, adventní den a spoustu dalších aktivit, které si na nás skřítek vymyslel.

Během plnění Adventu naruby jsme se také každý den seznámili s vánočními tradicemi v jiných zemích. Už víme, jak slaví Vánoce v Argentině, Brazílii, Portugalsku, Dánsku, Chorvatsku, Finsku, Belgii a v dalších 17 zemích.

V prosinci jsme k tomuto všemu měli pěkně nabitý program. Navštívili jsme Ekocentrum Paleta, Regionální muzeum, dokonce dvakrát, šli jsme do kina. A to nejdůležitější slavnostně jsme odprezentovali naši první vánoční besídku. Moc se nám povedla.

Poslední školní den jsme dostali vzkaz od našeho kamaráda skřítka, který jsme museli rozluštit. Za rozluštění nás čekalo překvapení u vánočního stromečku-drobné dárečky. Po rozbalení dárečků jsme pojedli trošku cukroví, zazpívali koledy a v neposlední řadě se u nás uskutečnil adventní kvíz, který měl prověřit, kolik si toho pamatujeme z vánočních tradic jiných zemí. Bylo to napínavé až do konce.

To byl náš prosinec. Užili jsme si ho! A už teď se těšíme na nový rok a na vše, co nám přinese.

Krásné Vánoce a krásný nový rok 2024 přeje 1.B.

Monika Klimešová