MARATON 128

Na začátku září jsme ve školním rozhlase oznámili: "Prázdniny utekly jako voda, teď budeme utíkat my!".

A tak se i stalo. 11. září se celá naše škola po třídách postupně vystřídala na městském atletickém stadionu a uběhla formou štafety svůj první maraton.

Akci, která "se upekla" na společném pobytu v Oucmanicích loni na podzim s motivací spojit síly za dobrou věc a budovat společnou komunitu, zahájila paní ředitelka společně s panem Radkem Machalou, předsedou Spolku 128, který ve spolupráci se Sněmem Maraton 128 pořádal.

Maratonský běh dlouhý 42,195 km jsme společnými silami uběhli v čase 2:19:19,83.
Děti i učitelé se střídali v běhu po 100 metrech, přičemž prvňáčci běželi společně a celou akci jsme společným během zahájili i ukončili my, Sněm dětí. Pro srovnání: maratonská legenda Emil Zátopek uběhl svůj první maraton v Helsinkách v čase 2:23:03, náš nejlepší maratonec 21. století - Róbert Štefko v roce 2004 v čase 2:12:35, současný světový maratonský rekord drží Keňan Eliud Kipchoge s časem 2:01:39.

Na "našem" Maratonu nebyla nouze o dojemné okamžiky při natěšeném společném vyběhnutí prvňáčků, fandění všem účastníkům včetně zraněného spolužáka "běžícího" o berlích, ale nastaly i úsměvné chvíle, například při běhu s jednou botou. Hlavním sponzorem této první letošní akce byla firma Eurovia, akci podpořil i Svět vzdělání a další partneři.

Přestože mnoho spolužáků nemohlo ze zdravotních důvodů běžet, shodli jsme se, že obavy z toho, že něco pokazíme, nahradil hřejivý pocit sounáležitosti a hrdosti na to, že jsme součástí jednoho týmu.

Tak zase za rok!

Děkujeme za podporu!