Matematické okénko

Během prosince jsme se zúčastnili okresního kola v Pythagoriádě
a uspořádali jsme soutěž Matematický náboj.

Pythagoriáda

Žáci na 2. stupni se zúčastnili v listopadu školního kola matematické soutěže Pythagoriáda.

Práce se zhostili s velkým nasazením a do okresního kola postoupilo hned 12 z nich.
Ti to žáci se zúčastnili online okresního kola na půdě naší školy 8. 12. 2021.

V kategorii ZŠ a VG 6. ročník se nejlépe umístili na 3. místě Daniel B. a na 4. místě Michal S. (oba 6.D).
V kategorii ZŠ a VG 8. ročník se nejlépe umístil na 4. místě Šimon K. (8.A).
Mimo oficiální okresní kolo (z důvodu karantény) se soutěže zúčastnili další 2 žáci – Viki K. (6.D)
by celou soutěž v kategorii ZŠ a VG 6. ročník vyhrála a Kryštof V. (8.B) by v kategorii ZŠ
a VG 8. ročník obsadil 2. místo.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a děkujeme krásnou reprezentaci školy.

Tým matematiků

Matematický náboj

V úterý 21. 12. 2021 se uskutečnil první ročník soutěže Matematické náboj pro žáky 2. stupně.

Úkolem týmů o 3 - 5 soutěžících bylo vyřešení 20 matematických úloh.
V jednotlivých ročnících si nejlépe s úlohami poradily následující týmy:

6. ročník – Izabela L., Daniel B., Damián M. a Alžběta Č. ze 6. D s 18 vyřešenými úlohami.
7. ročník – Adéla O., Tomáš G., Radek J. a Tereza K. ze 7. A se 17 vyřešenými úlohami. Se stejným počtem vyřešených úloh zabodovali i žáci ze 7. C – Jan H., Barbora L., Matyáš H., Dan M. a Matyáš S..
8. ročník – Šimon K., Lea M., Samuel S., Adéla S. z 8. A s 14 vyřešenými úlohami.
9. ročník – Radovan R., Vilém D., Jaroslav T., Tereza M. a Michaela F. z 9. A se 13 vyřešeními úlohami.

Všechny zúčastněné týmy si zaslouží pochvalu, žáci makali během celé soutěže.

Petra Fiala, Michala Drašarová