Matematika v době covidové

Za pár dní to už bude rok, kdy nám do života i výuky ve škole zasáhla nemoc Covid-19. V září jsme se vrátili do školy a vše vypadalo, že už to je za námi. Bohužel došlo k dalšímu zhoršení situace a v říjnu jsme ze dne na den přešli na distanční výuku. Chod matematiky se ale nezastavil.

Ještě začátkem října jsme úspěšně zvládli logickou olympiádu, které se zúčastnilo přes 200 žáků z prvního i druhého stupně ve čtyřech kategoriích. V kategorii pro první a druhé třídy (základní republikové kolo, dál se nepostupovalo) se v celkovém hodnocení umístilo 8 žáků na sdíleném prvním místě – Ema K., Matěj L., Matyáš M. Ondřej Š. (vš. 1.C), Vít D., Karolína D., Patrik S. a Kateřina S. (vš. 2.C), ve vyšších kategoriích nám tři žáci postoupili do krajského semifinále Jan H. (5.A), Šimon K. (7.A) a Jan V. (7.C), ze kterého Jan H. postoupil až do republikového finále.

Děti jsme také zapojili do školního kola fyzikální a matematické olympiády. V MO už máme dva postupující do okresního kola – Jan H., Alex H. (oba 5. A), které však bylo z důvodů pandemie odloženo. Žáci šestých až osmých tříd mají termín odevzdání školního kola MO do 5. března.

V březnu (dubnu) by nás měla čekat matematická soutěž Pangea, do které jsme přihlásili více než 200 žáků čtvrtých až osmých tříd.

Za sekci matematiky a fyziky Jan Kubát