Aktivity o půlených hodinách češtiny

Žáci na půlené hodině češtiny (1x týdně) pracovali několik týdnů na dlouhodobém projektu
– Příprava originální, hravé a zajímavé hodiny češtiny pro žáky 1. stupně.

Náročným úkolem žáků bylo vymyslet si češtinářské téma, vyhledat, nastudoval a vytřídit materiály, zpracovat prezentaci a aktivity přiměřenévěku malých spolužáků, dále si sami domluvit termín s konkrétní p. učitelkou z 1. stupně a jít ve skupince asi 3 – 4 žáků „učit“... Žáci se s tím poprali velmi dobře, zažili si pocit úspěchu, někteří si dobrovolně připravenou hodinu zopakovali i v dalších třídách.

Mgr. Jitka Vladyková

Zde jsou krátké postřehy:

V rámci dělené češtiny jsme si připravily v dubnu program pro 5. a 6. ročníky. Představily jsme jim literární žánr fantasy a poté je přenesly do světa Harryho Pottera. Jako všichni správní studenti Bradavic žáci soutěžili o „ohnivý pohár“ tím, že plnili různé úkoly ke knížce. Celou dvouhodinovku jsme si jak my, tak děti užili 😊

Bára, Alžběta, Eliška - 8.B

V pondělí 22.4. jsme navštívili třídu 4.C, kde jsme měli za úkol odučit zajímavou a originální hodinu pro mladší ročník. Téma jsme si vybrali – Slavný český komiks Čtyřlístek. Naše skupinka si připravila prezentaci, video, kahoot a šibenici. Děti se snažily.

Áďa, Fanda, Péťa Emča z 8. ročníků

Naše pracovní skupina navštívila postupně třídy 3.B, 3.A, 2.A a 4. třídy, kterým jsme připravili hodinu s tématem kocour Garfield. Dětem jsme připravili omalovánky, hráli kvíz a hodina byla fajn.