Globe program | fenologická kampaň 7.D

7.dubna 2023

Naše třída 7.D byla oslovena, aby natočila video pro mezinárodní program Globe,
které bude vysíláno po celém světě v rámci oslavy Dne Země.

Video bude reprezentovat nejenom naši školu, ale i celou ČR.

Počasí bylo víc než aprílové, ale děti a paní učitelka Pešková to zvládli na jedničku.
A takhle to dopadlo....

Lucie Vánská

-----------------------------------------------------------------------------------------

29.března 2023

Toto pololetí jsme naši školu přihlásili do badatelského projektu Globe. Jedná se o mezinárodní enviromentální projekt s dlouholetou tradicí. V ČR ho zaštiťuje vzdělávací centrum Tereza.

My se 7.D jsme se toto jaro přihlásili do mezinárodní fenologické kampaně a sbíráme data,
sledujeme rychlost rašení pupenů buku lesního a na podzim budeme pozorovat zbarvení a opad listů. Zapisujeme meteorologické údaje a pro tyto účely jsme si pořídili meteostanici.
Veškerá data budeme následně vkládat do mezinárodní databáze NASA.

Děti pracují v týmech, zprovozňují meteostanici, seznamují se s programem globe observer a jak v něm pracovat, ukládají fotografie stromu do aplikace grow-up, zjišťují informace o buku lesním, nahrávají o něm video v angličtině. Je to program mezinárodně certifikovaný.

Postupně budeme na tuto stránku zasílat aktivity a videa, jak naše kampaň pokračuje.
Prohlédněte si pár fotek z naší práce.

Lucie Vánská