Protože si v první třídě ještě netroufáme vyjet na školu v přírodě v plném počtu,
ale chceme "trénovat" na příští rok, zkusili jsme si jeden náročnější, skutečně celodenní výlet
- vydali jsme se do Olomouce, kde jsme navštívili Pevnost Poznání a ZOO na nedalekém Svatém Kopečku.
Cestou od autobusu k pevnosti jsme se museli neplánovaně vydat přes přilehlé rozárium, které je součástí botanické zahrady a prostory (momentálně v plném květu) jsou to skutečně ohromující. V Pevnosti Poznání jsme se rozdělili na dvě skupiny: každý mohl navštívit jednu ze dvou expozic - Rozum v hrsti nebo Živá voda.
Když jsme si užili dosyta interaktivních exponátů, vydali jsme se ještě na promítání filmu o Sluneční soustavě do zdejšího planetária. Po nezbytné pauze na jídlo a nákupy jsme se přesunuli zpět k autubusu, který nás odvezl na Svatý Kopeček.
V ZOO jsme se vydali nejprve na stanoviště safarivláčku. Ten nás provezl velkou částí zoologické zahrady, z nichž největší úspěch měl výběh arktických vlků - jediný v ČR a unikátní i ve světě. Než jsme do něj vjeli, pan řidič uzavřel vagónky železnou síťovanou roletou. Netrvalo dlouho a několik bílých vlků se skutečně seběhlo, aby očuchalo naše vozidlo a zvědavě do něj šťouchlo čumákem. Ani jsme nedutali .
Po projížďce jsme se občerstvili pod slunečníky s výhledem na plameňáky a vydali se obhlédnout pandu červenou a žirafy. Přidali jsme ještě pavilon plazů a nakonec se většina z nás vyškrábala na rozhlednu uprostřed zahrady. Pak jsme kolem mnoha dalších pavilonů zamířili k východu na nejočekávanější nákupy suvenýrů .
Test výdrže klapl na jedničku, proto příště můžeme vyrazit zase někam dál .
Cestou od autobusu k pevnosti jsme se museli neplánovaně vydat přes přilehlé rozárium, které je součástí botanické zahrady a prostory (momentálně v plném květu) jsou to skutečně ohromující. V Pevnosti Poznání jsme se rozdělili na dvě skupiny: každý mohl navštívit jednu ze dvou expozic - Rozum v hrsti nebo Živá voda.
Když jsme si užili dosyta interaktivních exponátů, vydali jsme se ještě na promítání filmu o Sluneční soustavě do zdejšího planetária. Po nezbytné pauze na jídlo a nákupy jsme se přesunuli zpět k autubusu, který nás odvezl na Svatý Kopeček.
V ZOO jsme se vydali nejprve na stanoviště safarivláčku. Ten nás provezl velkou částí zoologické zahrady, z nichž největší úspěch měl výběh arktických vlků - jediný v ČR a unikátní i ve světě. Než jsme do něj vjeli, pan řidič uzavřel vagónky železnou síťovanou roletou. Netrvalo dlouho a několik bílých vlků se skutečně seběhlo, aby očuchalo naše vozidlo a zvědavě do něj šťouchlo čumákem. Ani jsme nedutali .
Po projížďce jsme se občerstvili pod slunečníky s výhledem na plameňáky a vydali se obhlédnout pandu červenou a žirafy. Přidali jsme ještě pavilon plazů a nakonec se většina z nás vyškrábala na rozhlednu uprostřed zahrady. Pak jsme kolem mnoha dalších pavilonů zamířili k východu na nejočekávanější nákupy suvenýrů .
Test výdrže klapl na jedničku, proto příště můžeme vyrazit zase někam dál .
1.C + 1.D s třídními učitelkami, vychovatelkami a paní asistentkou







