Měsíce březen a duben nám ve Včeličkách přinesly spoustu pěkných aktivit, tvoření i času stráveného venku.
S příchodem jara jsme se začali těšit na sluníčko, delší dny a na vše, co k tomuto krásnému období patří.
V březnu jsme si přivolávali jaro také tvořením. Vybarvovali jsme jarní vitráže, které nám svými veselými barvami zpříjemnily dny. O jarních kytičkách jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí díky „plotovce“, při které jsme si zároveň procvičili čtení. Na konci nás čekalo luštění křížovky, a tak jsme si nenápadně procvičili nejen znalosti, ale i naše hlavičky.
Velkou radost nám dělaly také společenské hry. Každý si mohl vyzkoušet nějakou novou hru nebo sáhnout po své oblíbené. U některých her jsme museli zapojit přemýšlení, jinde zase trpělivost a týmovou spolupráci. Nejdůležitější ale bylo, že jsme si společné chvíle užili a často nechyběl ani smích.
Krásnými barevnými motýly jsme vyzdobili nástěnku na chodbě naší školy a společně jsme tak přivítali jaro i veselou atmosféru. Také jsme se stejně jako minulý rok zapojili do zdobení „vajíčkových“ stromů v Tyršových sadech. Naše vajíčka byla opravdu originální. Vyzkoušeli jsme různé techniky – od malování fixami až po zdobení třpytkami. Každé bylo jiné a všechna byla vytvořena s velkou pečlivostí a fantazií.
Jakmile nám počasí přálo, trávili jsme hodně času venku. Využívali jsme zahradu školní družiny i arboretum vedle školy, kde jsme si užívali čerstvý vzduch a jarní přírodu. Společně s oddělením Kytiček jsme hráli míčové hry, soutěžili v různých disciplínách a užívali si společný čas. Rádi jsme si také hráli na pískovišti, stavěli nejrůznější stavby, vymýšleli vlastní hry a využívali každou příležitost k pohybu a zábavě.
A protože konec dubna už tradičně patří čarodějnicím, nemohlo chybět ani naše čarodějnické odpoledne. Čekaly nás písničky, soutěže a spousta zábavy. S paní vychovatelkou jsme plnili různé čarodějnické úkoly a celý den jsme si moc užili.
S příchodem jara jsme se začali těšit na sluníčko, delší dny a na vše, co k tomuto krásnému období patří.
V březnu jsme si přivolávali jaro také tvořením. Vybarvovali jsme jarní vitráže, které nám svými veselými barvami zpříjemnily dny. O jarních kytičkách jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí díky „plotovce“, při které jsme si zároveň procvičili čtení. Na konci nás čekalo luštění křížovky, a tak jsme si nenápadně procvičili nejen znalosti, ale i naše hlavičky.
Velkou radost nám dělaly také společenské hry. Každý si mohl vyzkoušet nějakou novou hru nebo sáhnout po své oblíbené. U některých her jsme museli zapojit přemýšlení, jinde zase trpělivost a týmovou spolupráci. Nejdůležitější ale bylo, že jsme si společné chvíle užili a často nechyběl ani smích.
Krásnými barevnými motýly jsme vyzdobili nástěnku na chodbě naší školy a společně jsme tak přivítali jaro i veselou atmosféru. Také jsme se stejně jako minulý rok zapojili do zdobení „vajíčkových“ stromů v Tyršových sadech. Naše vajíčka byla opravdu originální. Vyzkoušeli jsme různé techniky – od malování fixami až po zdobení třpytkami. Každé bylo jiné a všechna byla vytvořena s velkou pečlivostí a fantazií.
Jakmile nám počasí přálo, trávili jsme hodně času venku. Využívali jsme zahradu školní družiny i arboretum vedle školy, kde jsme si užívali čerstvý vzduch a jarní přírodu. Společně s oddělením Kytiček jsme hráli míčové hry, soutěžili v různých disciplínách a užívali si společný čas. Rádi jsme si také hráli na pískovišti, stavěli nejrůznější stavby, vymýšleli vlastní hry a využívali každou příležitost k pohybu a zábavě.
A protože konec dubna už tradičně patří čarodějnicím, nemohlo chybět ani naše čarodějnické odpoledne. Čekaly nás písničky, soutěže a spousta zábavy. S paní vychovatelkou jsme plnili různé čarodějnické úkoly a celý den jsme si moc užili.
Lucie Hudcová







