Projekt Ovoce do škol

Česká republika se přihlásila do evropského projektu "Ovoce do škol", jehož cílem je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny. V rámci tohoto projektu dostávají žáci přihlášených škol prostřednictvím školy zdarma čerstvé ovoce, zeleninu nebo výrobky z nich (ovocné či zeleninové šťávy apod.) a to vše v garantované kvalitě, bez přísad a konzervantů uvedených v předpisu Evropských společenství.

Žáci naší školy dostávají dodávku ovoce a zeleniny 1x týdně. Firma Bovys, která nyní dodává ovoce a zeleninu do naší školy, podává pravidelně emailem zprávu, který druh ovoce či zeleniny doveze. Kromě obvyklých druhů jako je jablko, hruška, broskev, nektarinka nebo banán, přiváží i pitíčko Bovýsek. Pitíčko k nám již 2x přijeli rozdávat Bovýsci – maskoti firmy Bovys. Jejich návštěva ve škole je vždy dětmi velice vítána a oceněna.

Firma Bovys pro naše děti také organizuje ochutnávku exotických druhů ovoce, která se setkala s neobvyklým zájmem a všem zúčastněným se akce moc líbila.

Hodnocení projektu je uskutečňováno hodnotícími dotazníky zaměřenými na zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny a změny stravovacích návyků, zveřejněním výsledku projektu na webových stránkách školy či vyhlášením rychlého šetření ÚIV.

Jsme rádi, že naše škola je jednou z 1 510 škol, které jsou do projektu zapojeny. Žáci tak mají další možnost, jak si vytvořit správné stravovací návyky ve své výživě, zlepšit svůj zdravotní stav, seznámit se s netradičními druhy ovoce a zpestřit si svůj jídelníček. Významným cílem projektu je také boj proti dětské obezitě.

Mgr. Edita Havránková