Turisticko-zeměpisná exkurze 2. stupně

Ve čtvrtek 14.10.2021 vyrazili žáci 2. stupně na první turisticko-zeměpisnou exkurzi v tomto školním roce. Po covidové odmlce se všichni velice těšili. Rozhodli jsme se totiž zdolat nejvyšší vrchol Orlických hor, Velkou Deštnou.

Zhruba v 10.00 hodin jsme se vydali z Luisina údolí po modré turistické značce přes rozcestí Pod Jelenkou na vrchol s nadmořskou výškou 1115 m n. m. Těšili jsme se na novou rozhlednu, ale bohužel zde byla taková mlha, že jsme nahoře nic neviděli. To nám náladu nezkazilo.

Nasvačili jsme se v nedaleké útulně a vyrazili na Masarykovu chatu. Cestou poletoval první sníh, bylo jen několik málo stupňů nad nulou, a tak nám po příchodu na Masarykovu chatu přišla vhod teplá polévka, čaj nebo vyhlášené borůvkové knedlíky.

Po druhé hodině jsme se vydali na cestu zpět do Pardubic.
I přes nepříznivé počasí se nám výlet líbil a už se těšíme na další.

Michaela Stoklasová