4.B a 5.A na exkurzi v IQLandii

Dne 27.4.2022 se třídy 4.B společně s 5.A vydaly na exkurzi do IQLandie v Liberci.

Na rozlehlé ploše čtyř podlaží si žáci mohli hravou formou vyzkoušet, jak fungují ničivé přírodní živly, otestovat své tělo v expozici Člověk, ponořit se do záhad matematiky a fyziky, vydat se do vodního světa a odletět do kosmu.

V laboratoři IQLandie jsme se zúčastnili programu Lidské smysly. Zde jsme si vyzkoušeli, jakým způsobem dochází k vnímání teploty, jak můžeme některé svoje smysly zmást, a to například pomocí obrácených zvukovodů a nejrůznějších optických klamů. Dále jsme otestovali také svůj barvocit a prostorové vidění.

Ačkoliv jsme v IQLandii strávili téměř celý den, stále nám zbývá mnoho na prozkoumání, a tak doufáme, že se sem ještě někdy vypravíme.

Mgr. E. Havránková