4.C ve Východočeském muzeu

Dne 5. listopadu navštívili žáci 4.C program ve Východočeském muzeu s názvem „Hurá do muzea“.

Dozvěděli jsme se, kdo všechno v muzeu pracuje. Např., že zde můžeme nalézt archeologa, historika, botanika, etnografa, aj. Všechny tyto informace si ale musely děti v muzeu nalézt na kartičkách samy. Teprve se získanými kartičkami dávaly informace, spolu s kurátorkou programu, dohromady. Postupně jsme se dozvídali, jaká různorodá práce se za názvy těchto profesí skrývá. Na fotografiích jsme viděli i konkrétní lidi, kteří tyto profese pro Východočeské muzeum vykonávají.

Další částí programu bylo hledání různých exponátů, jejich popis a umístění na časovou osu. Nalezení některých exponátů nám tedy dalo dost zabrat. Třeba hledání dřevěné skříňky, ze které se nakonec vyklubala jedna z prvních ledniček vůbec… Velmi nás zaujala také podlaha, na které byly na destičkách umístěné různé zajímavé informace!

Hedvika Čechlovská