Aktivity 6.A

Třídnická hodina 6.A v kině

V pondělí 4. března 2024 navštívila naše třída 6.A v rámci třídnické hodiny filmové představení Ptáci stěhováci. Přemýšleli jsme, co by nás bavilo a jak bychom tmelili tým naší třídy a nakonec vyhrála společná návštěva kina. Animák o rodině, přátelství a přírodě se nám líbil (také ho někteří viděli již podruhé!) a stojí za zkouknutí.

Hlavní roli má ve filmu rodinka kachen, která se rozhodne podstoupit dobrodružnou cestu na Jamaicu, přičemž cestou na ně čekají je různé nástrahy a nebezpečí. Velmi pěkně bylo natočené létání, kdy divák má pocit, že je přímo letícím ptákem a vidí svět z perspektivy ptáků.

Hodnocení žáky – 8 bodů z 10
Doporučujeme pro 1. st. (3. – 6. ročník)

6.A na přednášce na Policii

V rámci preventivních aktivit Policie ČR navštívila třída 6.A ve středu 6.3.2024 přednášku s tématem Kyberšikana. Pan lektor probral celé téma šikany, poté i kyberšikanu a na závěr pustil 2 krátká videa.

Téma je pro současné žáky velmi aktuální a důležité, živě diskutovali a je vidět, že mají o čem přemýšlet.

Těšíme se na další 2 témata!

Jitka Vladyková – třídní učitelka a kolektiv 6.A