6.C a 6.D v knihovně

Nečetli jste ještě žádný deník nebo jste snad nikdy neslyšeli o Davidu Walliamsovi?
Pokud ne, určitě mělo význam navštívit knihovnu jako my. Děti ze 6.C si prošly téměř celou tvorbu Davida Walliamse. Poslouchaly audioknihy, vybíraly vtipné nebo poutavé úryvky z jeho knih a hlasovaly o nejzajímavějším titulu.

Zvítězil Půlnoční gang, což bylo překvapením i pro paní knihovnici.
Uvidíme, možná se děti inspirovaly a objeví se při referátech z vlastní četby.

Žáci ze 6.D se seznámili s fiktivními deníky pro mladé čtenáře nebo skutečnými deníky reálných postav. Novinkou byl pro všechny Deník Anny Frankové, který komiksovou formou zpracovává celosvětově známý příběh. Poslechli jsme si i ukázku z audioknížky. Další novinkou byl i Ztracený deník profesora z Essexu, pro děvčata mohla být inspirace Deník odhodlané Prudilky nebo Jak přežít svou maličkost. Seznámili jsme se i postupem, jak psát svůj vlastní deník. Děti vybraly opět nejzajímavější ukázky z knih a představily je svým spolužákům.

Zita Kudrnová