na úvod www.ekoskola.cz
www.rodicevitani.cz
Škola v přírodě 6.C v Oucmanicích

Dne 6.3. jsme se odjížděli s 5.C do ŠVP.

Cesta byla dlouhá asi hodinu. Po ubytování jsme měli organizační program, na kterém jsme se dozvěděli všechno potřebné. Potom následoval obídek a další bloky programů a svačinka. Dále jsme měli další bloky programů o vodě a energiích a potom osobní volno, a nakonec dne jsme hráli hry a Emča nám zahrála na kytaru i písničku o naší třídě.

Druhý den jsme měli bloky programu, kde jsme si zadali projekt jménem EKODŮM. Na zahradě jsme se podívali i na venkovní čističku anebo na opravdový EKODŮM a prošli jsme si izolace a ekologické materiály.

Taky jsme se podívali na jejich zvířátka, což byly kozy, oslík a králíčci v rámci programu o eko zahradě. Chodili jsme i na procházky.

Po odpoledních programech byla vždycky svačinka a potom i další programy, kde jsme např. kreslili naše projekty a vymýšleli odpovědi na otázky, které jsme dostávali po každém programu.

Poslední ráno jsme se jenom zabalili a uklidili pokoje a měli jsme poslední blok programu, kde jsme dokončovali projekty a prezentovali ho. Všechny programy byly moc fajn, ale nám se nejvíce líbily dílny, kde jsme vyráběli vlastní budky pro ptáčky, program voda, kde jsme dělali vlastní okap na přenos vody a taky program se zvířátky a ukázka EKODOMU.

Školu v přírodě jsme si moc užili.

Za 6.C Gobernacová, Jelinková, Kováčíková, Moravcová, Arnoštová a Klugarová