Druhá expedice 6.D do Lázní Bohdaneč

Na první jarní den 21.3. jsme vyrazili na naši druhou expedici do Lázní Bohdaneč.

Příroda ještě víceméně spala, ale nás zajímala tentokrát trasa z Neratova podél Perštejnských rybníku. Cílem bylo zorientovat se v mapě a určit polohu, kde se nacházíme. Ne vždy se to podařilo na poprvé, ale nakonec jsme se vždycky našli.

Také jsme se seznámili s živočichy a rostlinami na místních lokalitách...., snažili se poslouchat zvuky ptáků, povídali si o historii rybniční soustavy či jsme odhadovali meteorologické jevy.

Nakonec jsme zdolali cca 12 km a vyrazili směr škola.

Hned následující den děti pracovaly na výstupu z exkurze na Bohdanečských rybnících.
Měly vyznačit trasu do mapy, spočítat vzdálenost pochodu, zjistit azimuty, informace k historii rybníkářství a rybníkům, které jsme navštívili....

Poslední expedice nás bude čekat v červnu.

Lucie Vánská