Škola v přírodě 7.D a 8.A ekocentrum Oucmanice

V týdnu od 17.10. - 21.10. 2022 jsme absolovovali eko - program ZeMě změna v Oucmanicích.

Počasí nám krásně vyšlo a programy celého týdne byly nabité aktuálními informacemi o naší planetě. Hlavním tématem byly změny, které se zde odehrávají vlivem člověka. Žáci se dozvěděli o klimatických změnách, co je způsobuje a jaký mají dopad na jednotlivé části světa a ČR.

Počítali, jak ušetřit v domácnosti elektrickou energii, co znamenají lokální a sezónní potraviny, budovali tůně, plnili výzvy i ochutnali bylinky, které mohou jíst volně v přírodě.

Ten největší kus práce máme ale před sebou. Obě třídy si připravily projekty, které chtějí zrealizovat přímo na půdě naší školy a my doufáme, že se jim to podaří dotáhnout do konce a projekty zrealizovat.

Lucie Vánská a Michaela Stoklasová