8. a 9. ročníky v Automobilce Holice

Ve středu 10. listopadu 2021 se někteří žáci devátých a osmých ročníků ZŠ Staňkova a ZŠ Josefa Ressla zúčastnili prohlídky Střední školy automobilní v Holicích.

Při příjezdu nás vřele uvítal pan ředitel spolu s některými mistry. Rozdělili nás do skupin a postupně jsme odcházeli do různých učeben. Měli jsme možnost si vyrobit a natřít držák na tužku, zkusit si test na druhy vozidel, řídit simulátor osobního vozidla, kamionu nebo motorky, naprogramovat robota tak, aby se dostal přes překážky do stanoveného cíle, z jízdního kola odmontovat přední i zadní kolo, vyfouknout a vyndat duši a znovu vrátit do původního stavu.

V průběhu času nám udělaly paní kuchařky i chlebíčky ke svačině. Při každé aktivitě vybrali dva nejlepší žáky a následně na konci vybrali tři výherce. První a třetí místo obsadili žáci naší školy a na druhém místě se umístil žák ze ZŠ Josefa Ressla.

Myslím si, že to spoustu lidí zaujalo a snad jim prohlídka pomohla i při rozhodování.

Lenka N. a Adéla N. za žáky z 9. a 8. ročníků