Atletika – Pohár rozhlasu

V prvním květnovém týdnu proběhly dvě atletické soutěže – okresní kolo Poháru rozhlasu mladšího a staršího žactva. Oba závody se uskutečnily na Městském atletickém stadionu na Dukle.

V úterý bojovalo v 5 ti disciplínách o postup do krajského kola mladší žactvo – žáci 6. + 7. ročníků
a ve čtvrtek starší žactvo – žáci 8. + 9. ročníků.

Mladší dívky skončily na konečném 3. místě a mezi nejlepší závodnice patřila Natálie Maňáková, Lenka Hallerová a Tereza Kozáková. Postup do krajského kola jim unikl o jedno postupové místo.

Mladší chlapci obsadili 2. místo, ale pro malý počet zúčastněných škol do krajského kola nepostupují. Mezi nejlepší žáky patřil Radek Jirák a Matyáš Horák.

V kategorii staršího žactva o účast do krajského kola již bojovalo více škol. Dívky skončily na 3. místěchlapci obsadili 4. místo. Ani jim se do krajského kola nepodařilo postoupit. Oporami týmu byli Vilém Dufek, Tomáš Gruber a Jára Syruček. Mezi nejlepší dívky patřily Terka Hortenská, Marie Parůžková a Sandra Jiráčková.

Pěkné jarní počasí umocnilo krásnou sportovní atmosféru a bojovnost všech závodníků.

Za vyučující TV K. Svobodová