Celé Česko čte dětem 4. – 8. 10. 2021 - ohlédnutí

Ohlédnutí očima žáků, kteří dětem letos četli.

V minulých dnech jsem se zúčastnila celorepublikové akce “CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM“. Četla jsem společně s Májou z naší třídy dětem z nižších ročníků knihy, které jsme společně s ostatními dětmi, které se projektu také zúčastnily, vybrali ze školní knihovny a nebo jsme je přinesli z našich domácích knihovniček. Bavilo mě číst mladším dětem knížky, které jsme v jejich věku znali my. Bylo to velmi nostalgické. Společně s Maruškou jsme četly ve třídách 1.C, 2.A a 1.B.

Ve 2.A jsme se setkaly s velikým úspěchem u kterého nesměl chybět aplaus. Také jsme byly obdarovány krásnými obrázky. V 1.C jsme si to také moc užily a vůbec, všude to bylo super. Nakonec jsem se společně s Áďou a Toničkou ocitla ve 3.A, ve které měli číst osmáci. Tak jsme jim přečetly knížku, která nese název “O nevyřáděném dědečkovi“. S holkami jsme pokecaly s naší bývalou paní učitelkou třídní Lenkou Šedivou a moc se nám to závěrečné čtení líbilo. Celou akci hodnotím 10/10 a už se těším na nový výběr knih pro zopakování tohoto projektu příští rok.

Máca a Mája ze 7.D

Před několika dny jsme navštívili 1.A a a 3.C. V první třídě jsme četli knihu Příběhy hrček a jiná dobrodružství. Prvňáci byli moc hodní a nakreslili podle knížky na konci hodiny moc pěkné obrázky na jejich třídní nástěnku. Třeťáci s chutí poslouchali ději knihy Krysáci jsou zpět. Čtení mladším žákům nás moc bavilo a rádi bychom to příští rok zopakovali.

Štěpán, Adéla, Milan a Martin ze 7.D

Naše skupinka byla ve druhých a třetích třídách. Když jsme přišli do třídy, žáci i p. učitelky nás moc pěkně přivítali. Začali jsme seznamováním dětí s nabízenými knížkami. Poté jsme začali číst vybranou knihu – Radovanovy radovánky od Zdeňka Svěráka ve 2. třídě a Velikonoční záhadu ve třetí. Žákům i nám se to moc líbilo a během čtení se i několikrát zasmáli. Všichni byli ukáznění a moc hodní, ptali jsme se na konec dětí na různé otázky k ději a ony správně odpovídaly. Celkově se nám akce velmi líbila.

Tonička, Žofka a Eva ze 7.D