Dravci na Staňkovce

V pondělí 16. 5. 2022 proběhla ještě v rámci oslav Dne Země ukázka výcviku dravých ptáků.

Žáci první až páté třídy se v 9. 00 hodin přesunuli na travnaté hřiště naproti naší škole, kde se během hodiny seznámili s životem, chovem a výcvikem několika dravců a sov a s tradicí sokolnictví.

Na vlastní oči spatřili orla mořského, poštolku, káně, jestřába, kalouse ušatého, sovu pálenou, výra velkého, sýčka, puštíka, orla bělohlavého, supa a další, např. krkavce. Dále viděli praktickou ukázku lovu a ti, co správně odpověděli na otázky, měli možnost podržet dravce na ruce a na památku obdrželi fotku dravců.

To samé absolvoval od 10.00 hodin i druhý stupeň.

Všichni si to užili a kdo se nemohl zúčastnit, může se za nimi vypravit o prázdninách do Lednice.

M. Stoklasová