Den Země na "Staňkovce"

V pátek 22. dubna slavila „Staňkovka“ Den Země.

Ekotým si připravil pro své spolužáky závod kolem školy „Po stopách mrkvičky Evičky“.
Navázal tak na předchozí ročníky „Po stopách peTky Bětky a žabáka Bata“, věnovaných sběru, recyklaci a dalšímu využití baterií a plastů. Letošní ročník se zaměřil na zdravé stravování a plýtvání potravinami.

Na 10 stanovištích plnily děti úkoly, dozvídaly se užitečné informace a trochu i sportovaly. Odhadovaly např. kolik cukru je v různých nápojích a potravinách, co obsahují a čím nám škodí energetické nápoje, co se děje se zbytky ve školní jídelně, jak vypadá zdravý a nezdravý talíř. Tipovaly a hledaly na mapě světa státy, které trpí hladem a státy, kde se naopak potravinami plýtvá a zamýšlely se nad příčinami a nápravou.

Kromě toho absolvovaly některé třídy vzdělávací program Alberta „Zdravá 5“,
zaměřený opět na zdravé stravování.

Věříme, že si to děti užily a zároveň se poučily.

M. Stoklasová, L. Vánská a ekotým