Halloween 2021 na Staňkovce

Dne 26.10. se na naší škole konal Halloween.

Celá školní budova se tento den proměnila v magické místo, které zdobilo mnoho nápaditých a originálních výrobků, dekorací a nejen to. V tento den se také žáci a učitelé proměnili v nadpřirozené bytosti a popustili uzdu své fantazii. Bylo možné pokochat se vskutku úžasnými a strašidelnými kostýmy a maskami v podání nejen žáků, ale i pedagogů.

Děti se mohly zapojit do soutěže o nejkrásnější dýni a vyfotografovat se ve strašidelném fotokoutku. V jednotlivých třídách probíhala netradiční výuka, při níž si děti např. zkusily napsat kouzelný diktát, počítat dýně a netopýry, popsat pracovní postup při výrobě kouzelného elixíru a také se dozvěděly, jaký je rozdíl mezi slavením Halloweenu a Dušiček.

Třída 5.A si tento den ještě ozvláštnila děsivým pohoštěním, v nabídce nechyběli hadi, useknuté prsty, netopýři, mozky, pavouci, hroby, mumie a třeba i duchové!

Následující týden proběhlo slavností vyhlášení soutěže o nekrásnější dýni. Všech 50 zúčastněných vytvořilo neuvěřitelná dýňová díla, avšak hlasující žáky nejvíce zaujala dýně č.3 à la kouzelný domeček, patřící žákyni Adéle Musilové z 5.A, která se svými 139 hlasy vyhrála.

Akci jsme si všichni užili a už se těšíme na další Halloween příští školní rok.

Barbora Kárská