MARATON 128 - 2021

II. ročník Maratonu 128 je za námi.

Podařilo se nám překonat loňský čas o 1 minutu a 38 vteřin!

Maratonský běh dlouhý 42,195 km jsme tedy společnými silami uběhli v čase 2:17:41 (v loni za 2:19:19).
Opět se na okruhu vystřídaly všechny děti od prvního až do devátého ročníku a každý si svou "stovku" zaběhl s velkým nadšením a jak nejlépe mohl. Z tribun mohutně povzbuzovali ostatní žáci. S mikrofonem a humorem celou akci opět provázel pan učitel Šlais. Věříme, že je stále co zlepšovat a příští rok budeme opět rychlejší :-).

Naše výkony přišel podpořit rychlostní kanoista a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor, který v mládí začínal trénovat právě v Pardubicích.

V podvečer se pak na start postavili rodiče a přátelé školy. A vyzkoušeli si tak souboj na dálku s dětmi.

Nejprve vybíhali ti, kteří si troufli "jen" na 200 metrů, následovali vytrvalci, kteří obíhali celý okruh a ti nejzkušenější se na něj po chvilce odpočinku vraceli i vícekrát. Běhalo se až do setmění, komáři štípali, ale nadšení nepolevovalo. Svoje rodiče přišly podpořit i děti, určité úseky běhaly s nimi a všichni účastníci se navzájem hlasitě povzbuzovali.

Jejich výsledný čas 2:34:27 však určil jednoznačné vítěze a tím byly letos děti :-).

Všem účastníkům děkujeme a už se těšíme na další ročník.