Nejmladší autor knihy bludišť

Matěj Líbal, žák 4. třídy naší školy, se stal nejmladším autorem knihy nazvané „Matějova bludiště“.

Kniha obsahuje celkem 67 bludišť, na kterých Matěj pracoval od svých šesti let.
Všechna bludiště mají svůj specifický tvar – obrázky zvířat, čísel a různých geometrických tvarů.
S vydáním a křtem knihy Matějovi pomohlo nakladatelství Svět vzdělání. Knihu Matěj pokřtil na naší škole tři dny před svými devátými narozeninami a tím se zapsal do České databanky rekordů.

Matěj je talentovaných chlapec. Písmena abecedy poznal a správně vyslovoval už ve věku jeden a půl roku. Vzápětí ho začala zajímat čísla, ve věku dvou let chápal množství. Číst se naučil krátce před třetími narozeninami. Před nástupem do školy již věděl, co jsou vyjmenovaná slova a psal správně i/y.
V roce 2023 se Matěj probojoval do finále Logické olympiády, kde se umístil na 10. místě.
V soutěži Matematický klokan v roce 2023 skončil v kategorii Cvrček (2.-3. ročník základní školy) v okresním kole na 2. místě.

Od malička se u Matěje projevoval i hudební talent, již ve školce dokázal sám převést písničku do jiné tóniny. Nyní hraje na klávesy a na trubku. Ve hře na trubku se Matěj pravidelně umísťuje v celostátních soutěžích na prvních místech.

Mezi Matějovy záliby patří plavání, atletika, hraní deskových her, vymýšlení bludišť, spojovaček, hlavolamů ze sirek, číselných řad a šifrovaných zpráv. Rád si hraje s kuličkodráhou a s elektronickou stavebnicí a vymýšlí složité obvody.

Mgr. Lucie Rybová, třídní učitelka