Úspěšný rok v přírodovědných soutěžích

Během druhé části školního roku (v době distanční výuky) jsme děti zapojili do školního kola fyzikální a matematické olympiády a do matematické soutěže Pangea.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA
V olympiádě několik dětí postoupilo do okresního kola, kde se většinou umístily v první desítce; Lucka K. celou soutěž v kategorii pro 8. ročník vyhrála. Krajské kolo se bohužel nepořádalo.

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA
Ve fyzikální olympiádě jsme měli také úspěšného řešitele, Dominika L., který se proklestil přes 2. místo v okresním kole do kola krajského, kde skončil na 11. místě.

PANGEA
V dubnu nás čekala matematická soutěž Pangea, které se zúčastnilo více než 200 žáků čtvrtých až osmých tříd. Celorepublikové finálového kola v Praze, do kterého postoupili 4 žáci, se zúčastnila nakonec pouze Viki K., která získala skvělé 14. místo (z více než 5000 účastníků).

Všem dětem, které se zúčastnily soutěží, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů s matematikou a fyzikou i příští školní rok.

Za sekci matematiky a fyziky Jan Kubát