Tomíkovky | Jarmark pro Mary's Meals

Škola + jídlo = naděje aneb Jarmark Tomíků pro Mary's Meals

Srdečně zveme děti a jejich (pra)rodiče na první zkušební minijarmark Tomíkových tříd 5.D, 4.C a 3.C pro dobrou věc, který se uskuteční 21. června od 12.30 hodin do 16.00 hodin, příp. do vyprodání zboží na hřišti za naší školou.

Jarmark bude vyvrcholením našeho projektu, který se prolíná všemi oblastmi vzdělávání. Společně jsme se seznámili s činností organizace Mary's Meals a zeměmi, kde působí (páťáci zahrnuli i učivo podnebných pásů). Ve skupinách jsme se shodli na zboží, které průběžně vyrábíme, navrhli plakáty, pozvánky a reklamní slogany, počítali náklady a možný zisk, pokud se nám podaří zboží prodat. Po jarmarku zjistíme reálný zisk a počet nasycených dětí :-).

Vy si na jarmarku budete moci výrobky našich žáků zakoupit a přispět doporučenou částkou do zapečetěné pokladničky organizace Mary's Meals, která působí v nejchudších oblastech světa podle hesla "každé dítě dostane jedno jídlo denně v místě svého vzdělávání". Jedině prostřednictvím vzdělání mají totiž děti z ohrožených částí světa šanci na lepší život.

Organizace Mary's Meals je proslulá svou nízkonákladovostí, spoluprací s místními zemědělci a zapojením dobrovolníků jak v místě pomoci, tak po celém světě na dobročinných akcích.
Díky tomu stačí pouhých 459,- Kč k nasycení jednoho dítěte po celý školní rok.

Jeden z těchto dobrovolníků, Jan Soukal, nás také na konci jarmarku navštíví, aby převzal od našich dětí výtěžek akce a uspořádal pro ně ochutnávku kaše obohacené vitamíny, kterou jedí děti v některých částech světa každý den.

Pro vstup na jarmark platí stejné podmínky jako pro vstup na kteroukoli hromadnou akci v poslední době, tedy mohou se zúčastnit osoby testované, očkované nebo osoby, které prodělaly Covid-19.
Také vás žádáme o dezinfekci rukou u vstupu a použití roušek (děti) a respirátorů (dospělí).

Další informace o projektu naleznete na www.marysmeals.cz

Kateřina Kánská

Autor plakátu: Martin Koblic, 4.C